Położna

Obecnie położna ma towarzyszyć kobiecie nie tylko w trakcie porodu i połogu. Jej kompetencje są znacznie szersze – od prowadzenia edukacji seksualnej, przez udzielaniu rad na temat antykoncepcji, samobadania piersi czy cytologii, aż po wspieranie kobiet w okresie menopauzy czy w trakcie chorób onkologicznych.

Położna

Title:

Description:

Położna

Nie tylko przy porodzie

Z pomocy położnej kobieta może korzystać na każdym etapie życia, choć większość pań o tym, jak bardzo może ona pomóc, dowiaduje się dopiero w momencie porodu. Tymczasem jej zakres obowiązków znacznie wykracza wsparcie przy narodzinach dziecka.

Kompleksowe wsparcie położnej

Do świadczeń położnej POZ ma prawo każda kobieta bez względu na wiek oraz noworodki i niemowlęta obu płci do ukończenia 2 miesiąca życia. W tym celu wystarczy złożyć deklarację wyboru położnej w punkcie rejestracji naszej przychodni. Położna działa na terenie powiatu obornickiego.

Do działań położnej POZ należą m.in.:

  • realizacja zleceń lekarskich w gabinecie położnej POZ oraz w przypadkach uzasadnionych wskazaniami medycznymi w miejscu zamieszkania świadczeniobiorcy (m.in. zdejmowanie szwów, wykonywanie iniekcji, zakładanie opatrunków, kontrola gojenia ran pooperacyjnych po operacjach ginekologicznych),
  • rozpoznawanie warunków i potrzeb zdrowotnych podopiecznych,
  • edukacja zdrowotna, profilaktyka chorób, promocja zdrowia,
  • edukacja przedporodowa (szkoła rodzenia) dla kobiet od 21 tygodnia ciąży,
  • opieka nad noworodkiem i niemowlęciem do ukończenia 2 miesiąca życia oraz kobietą w okresie połogu.

 Mamy czas na zdrowie

Mamy czas na zdrowie

Obst Ambulans Union to miejsce, w którym kompleksowo zadbasz o swoje zdrowie. To tutaj możesz wybrać lekarza pierwszego kontaktu lub umówić się na wizytę do specjalisty. Nasz zespół zatroszczy się o to, aby poznać dokładne przyczyny Twojego złego samopoczucia i znaleźć skuteczne rozwiązania.