PLACÓWKA


O PLACÓWCE


Z nami kroczysz bezpiecznie przez życie

ZOZ OAU powstał w dniu 2000 roku Na mocy wpisu do rejestru Zakładów Opieki Zdrowotnej Wojewody Wielkopolskiego. Pierwotna działalność obejmowała transport sanitarny, początkowo w zakresie podstawowym na terenie kraju oraz poza jego granicami, zarówno w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia jak i Instytucjami Ubezpieczeniowymi..

HISTORIA1 stycznia 2008 roku NZOZ OAU rozszerzył swoją działalność o pierwszy zespół ratownictwa medycznego w ramach Państwowego Systemu Ratownictwa Medycznego typu podstawowy zespół ratownictwa medycznego w miejscowości Rogoźno w rejonie operacyjnym obejmującym gminy Rogoźno i Ryczywół. Należy wspomnieć, iż był to pierwszy zespół, w którym kierownikiem zespołu jest ratownik, w powiecie obornickim. W krótkim czasie objęliśmy swoją opieką z zakresu nocnej i świątecznej opieki lekarskiej pacjentów z powyższego rejonu operacyjnego a następnie 1 września 2010 całego powiatu obornickiego.


1 marca 2008 roku na mocy wygranych przetargów rozpoczęliśmy realizacje specjalistycznych i podstawowych transportów medycznych tzw. "między szpitalnych" wykonując świadczenia na rzecz poznańskich szpitali zarówno klinicznych jak i miejskich /SPSK 1 , SPSK2, Szpital Miejski Szwajcarskiej - można tu pełne nazwy/ oraz Szpitala Rehabilitacyjno Kardiologicznego w Kowanówku.


1 marca 2009 roku na mocy decyzji Narodowego Funduszu zdrowia Zespoły Ratownictwa Medycznego NZOZ OAU objęły swoją opieką mieszkańców powiatu szamotulskiego w ramach Państwowego Ratownictwa Medycznego tzn. 2dwaspecjalistyczne i jeden podstawowy zespól ratownictwa medycznego.


1 lipca 2011 roku na mocy decyzji Narodowego Funduszu zdrowia Zespoły Ratownictwa Medycznego NZOZ OAU objęły swoją opieką mieszkańców powiatu międzychodzkiego w ramach Państwowego Ratownictwa Medycznego tzn. specjalistyczny i podstawowy zespól ratownictwa medycznego.


1 września 2009 roku NZOZ OAU w zakres działalności została rozszerzona o ambulatoryjną specjalistykę medyczną.


W całej historii działalności medycznej od jej zarania nie należy zapomnieć o świadczeniach w rodzaju zabezpieczenie medyczne imprez sportowych czy innych masowych na terenie kraju.